Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Nadir YILMAZ’a Mühendislik Eğitiminde Mükemmeliyet Ödülü

NSPE Engineering Education Excellence Award-2017

ABD’de Mühendislik Eğitiminde ki en Prestijli Ödül

21 Temmuz 2017, Atlanta, ABD

Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Nadir YILMAZ 2017 yılında ABD’deki tüm mühendislik profesorleri arasında düzenlenen önemli bir yarışmada, Mühendislik Eğitiminde Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görülmüştür.

Türkiye Otomotiv Mühendisleri Derneği (OMD) yönetim kurulu üyesi ve halen Howard Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Nadir YILMAZ, Amerikan Ulusal Profesyonel Mühendisleri Birliği (NSPE -National Society of Professional Engineers) tarafından verilen 2017 Yılı Mühendislik Eğitimi Mükemmeliyet Ödülünü 21 Temmuz’da Atlanta’da düzenlenen bir ödül töreninde almıştır.

Prof. Dr. Nadir YILMAZ bu ödülün yanı sıra Amerika’da yine NSPE tarafından düzenlenmiş 35 yaşın altındaki tek bir profesyonel mühendise (P.E.) verilen “Yılın Genç Mühendisi” (National Young Engineer of the Year) ödülünü de 2014 yılında kazanmıştı. Ayrıca 2016 yılında NSPE Şeref Üyesi (Fellow) seçilmiş olan Prof. Dr. Nadir YILMAZ’ı tüm bu başarılarından dolayı candan tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

OMD Yönetim Kurulu