Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcıları Prof. Dr. Mahmut ÖZER ve Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ı Ziyaret Ettik

Yönetim kurulu başkanımız Prof. Dr. H. Serdar YÜCESU ve Prof. Dr. Duran ALTIPARMAK 10 Ekim 2018 Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcıları Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER ve Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’a göreve başlamaları sebebiyle hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.  Prof. Dr. Mahmut ÖZER yapılan görüşmede Mesleki ve Teknik Eğitimin ülke kalkınması için çok önemli olduğunu, mesleki ve orta öğretimde okulların kalitesinin artırılacağını, mezunların endüstrinin ihtiyaç duyduğu yeterlilik ve nitelikleri kazanmaları için bir takım düzenlemeler yapılacağını ve bunun için bir yol haritası üzerinde çalışma yaptıklarını ifade etti. Bu kapsamda derneğimizde ve üniversitelerden önemli katkılar beklediklerini ifade etti.

Prof. Dr. Mustafa SAFRAN ise sorumluluk alanı olan yükseköğretim kurumları ile iyi ilişkiler geliştirmeyi hedeflediklerini, özellikle öğretmen niteliği ve okulların kalitesinin arttırılması için yükseköğretim kurumları ile işbirliklerinin geliştirilmesine önem verdiklerini vurguladı. Bu kapsamda desteklerimizi beklediklerini ifade etti.

Otomotiv Mühendisleri Derneği olarak yeni göreve başlayan Bakan Yardımcıları Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER ve Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’a yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Otomotiv Mühendisleri Derneği