IJASTECH SCOPUS Tarafından Taranmaya Başladı

Otomotiv Mühendisleri Derneği tarafından yayınlanan International Journal of Automotive Science and Technology (IJASTECH)  3 Aralık 2022 tarihinden itibaren SCOPUS tarafından taranmaya başladı. SCOPUS 2004 yılından Elsevier tarafından kurulan ve akademik yayıncılık alanında önemli bir yere sahip veri tabanıdır.

International Journal of Automotive Science and Technology, orijinal araştırma makalelerini yayınlayan çok disiplinli açık erişimli bir dergidir. Dergi, otomotiv teknolojileri ile ilgili geniş bir alana yer vermekte ve araştırmacıların otomotiv bilimine katkı yapmaları için bir platform oluşturmaktadır.

Orijinal araştırma makaleleri ve inceleme makaleleri herhangi bir yayın veya gönderim ücreti ödemeden yayınlanmak üzere kabul edilir. Derginin konuları arasında güç aktarma sistemleri, motor ve araç dinamikleri, titreşimler ve kontrol, NVH, yapısal analiz, enerji kaynakları, fosil ve alternatif yakıt teknolojileri, yenilenebilir enerji, içten yanmalı motorlarda (ICE’ler) matematiksel modelleme ve doğrulama, emisyonlar, mekatronik, araç elektroniği, ileri kontrol stratejileri, elektro-mekanik mühendisliği, araç aerodinamiği, yakıt hücresi, hibrit ve elektrikli araçlar, tasarım ve üretim, otomobil malzemeleri , yağlama, triboloji, güvenlik sistemleri, lojistik ve ulaşım, trafik yönetimi, akıllı araç sistemleri, iletişim sistemleri ve otomotiv bilim ve teknolojisi ile ilgili diğer alanlar yer almaktadır.

www.ijastech.org